Kondicionieriai

Samsung kondicionavimo ir vėdinimo įranga

Kondicionieriai

Filtravimas

Paskirtis

Grupė

Montavimo tipas

Šaltnešio tipas

Multi Split modulis

Serija

Kaina, €

Wi-Fi

Jonizatorius

El. maitinimas

Nominali šaldymo galia, kW

Nominali šildymo galia, kW

Minimali šaldymo galia, kW

Minimali šildymo galia, kW

Maksimali šaldymo galia, kW

Maksimali šildymo galia, kW

Šildymas prie žemų lauko temperatūrų:

Šaldymas prie žemų lauko temperatūrų:

Vidinio bloko triukšmo lygis ( maksimalus ), dB(A)

Vidinio bloko triukšmo lygis ( minimalus ), dB(A)

Lauko bloko triukšmo lygis ( šaldymo ), dB(A)

Lauko bloko triukšmo lygis ( šildymo ), dB(A)

Vamzdžiu ilgis ( laukas - vidus ), m

Vamzdžių aukščių skirtumas ( tarp ID / OD ), m

Šaldymo naudingumo koeficientas, EER

Šildymo naudingumo koeficientas, COP

Sezoninis šaldymo naudingumo koeficientas, SEER

Sezoninis šildymo naudingumo koeficientas, SCOP

Šaldymo energijos klasė

Šildymo energijos klasė

Kaip išsirinkti kondicionierių

Renkantis tinkamiausią oro kondicionavimo sistemą savo biuriui ar namams, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Kondicionieriaus galia. Įvertinus patalpą: dydį, jos aukštą, langų kiekį, žmonių ir prietaisų skaičių viduje, patalpos sandarumą ir kt. - reikia išsiaiškinti, kokio galingumo kondicionierius yra reikalingas. Kondicionieriaus galingumas turi būti didesnis už patalpoje šilumą skleidžiančių (žmonių, elektros prietaisų) šiluminę galią. Dažniausiai įmonės specialistai nemokamai apžiūri patalpas ir įvertina, kokio kondicionieriaus galingumo poreikis yra.
  • Gamintojas. Išsiaiškinus, kokio galingumo kondicionierių montuosite, reikia išsirinkti gamintoją. Renkantis kondicionierių gamintoją, svarbu atsižvelgti į įrangos technines specifikacijas, o ne tik į gamintojo vardą.
  • Kondicionieriaus tipas. Žinant kondicionieriaus galingumą ir gamintoją, reikia nuspręsti, kokio tipo kondicionierių pirksite. Kondicionieriai skirstomi į tokius tipus pagal tvirtinimo būdą:

 1. Sieniniai. 

Sieniniai kondicionieriai puikiai tinka nedidelėms patalpoms. Šiuo metu prekyboje siūlomi įvairiausi kondicionieriai su skirtingais parametrais ir privalumais - skirti ne tik vėsinimui, bet ir šildymui žiemą, su Wi-Fi valdymo galimybe, su oro jonizatoriumi, bevėjai, su sensoriais, kuris reaguoja į patalpoje esančius žmones, miego režimu ir t.t. Sieninių kondicionierių įranga yra pigesnė ir sunaudoja kur kas mažiau elektros energijos.

Šiuo metu pati naujausia sieninių kondicionierių rūšis - bevėjai kondicionieriai. Bevėjai kondicionieriai turi perforuotą korpusą (su daug skylučių) ir temperatūros palaikymui patalpoje (vėsinimo režime) gali automatiškai arba rankiniu būdu uždaryti oro nukreipimo svirtelę ir paskleisti vėsumą per visą korpusą, t.y., bevėju režimu. Tokiu būdu nesijaučia tiesioginio pūtimo į žmones.

 2. Kasetiniai. 

Kasetiniai kondicionieriai tinka patalpoms su pakabinamomis lubomis. Kasetiniai kondicionieriai yra galingesni ir tinka didesnės kvadratūros patalpoms vėsinti ar šildyti. Samsung turi nemažą kasetinių kondicionierių pasiūlą: bevėjės 1-kryptės kasetės, didelės bevėjės 4-kryptės kasetės, bevėjės mini 4-kryptės kasetės ir naujausios 360 kasetės, kurios orą paskirsto 360 laipsnių kampu palei lubas. Didžiausias kasetinių kondicionierių privalumas - oro tiekimas keliomis kryptimis.

 3. Kanaliniai. 

Kanaliniai kondicionieriai (kitaip dar vadinami integruojamais) - puikus sprendimas norintiems, kad kondicionieriaus nesimatytų patalpoje. Sumontuoti kanaliniai kondicionieriai negadina interjero, nes išvedžioti ortakiai paslepiami. Kanaliniai kondicionieriai gali ne tik vėsinti ar šildyti patalpą, bet ir ją vėdinti prijungus lauko oro kanalą. Šie kondicionieriai lengvi, lanksčiai instaliuojami ir tylūs.

 4. Konsoliniai. 

Plonas ir elegantiško dizaino konsolinis kondicionierius puikiai tinka aukštoms ar šlaitinėms luboms ir daug langų turinčioms patalpoms. Yra dvi atskiros oro išpūtimo angos vėsinimui ir šildymui. Šiltas oras pučiamas iš apatinėje dalyje esančios angos, kad šiluma tolygiai pasklistų patalpoje, o šaltas oras pučiamas iš viršuje esančios angos. Dėl savo stilingo ir kompaktiško dizaino kondicionierius nekrenta į akis bei yra lengvai integruojamas įvairaus dizaino patalpose.

 5. Palubiniai. 

Palubiniai kondicionieriai montuojami palei lubas. Taip išvengiama tiesioginio pūtimo į žmones. Tai geriausia išeitis, jei patalpoje nėra pakabinamų lubų. Palubiniai kondicionieriai - alternatyva kasetiniams kondicionieriams

 6. Palubiniai - konsoliniai. 

Priklausomai nuo turimos erdvės ir oro kondicionieriaus paskirties, vidinis bokas gali būti montuojamas prie lubų arba prie grindų. Jūs galėsite mėgautis švariu, galingu oro srauto plitimu visoje patalpoje tiek iš kompaktško palubinio, tiek iš grindinio-konsolinio įrenginio.

  •  Sistemos tipas. Pasirinkus kondicionieriaus tipą, svarbu nuspręsti, kokią sistemą: split ar multi-split - įrenginėsite.

 Split sistemą visada sudaro vienas išorinis blokas (kabinamas lauke) ir vienas vidinis blokas (kabinamas patalpos viduje).

Multi-split sistema sudaryta iš vieno išorinio bloko (kabinamo lauke), prie kurio galima prijungti iki 5 vidinių blokų (kabinamų patalpos viduje).

  • Montavimo darbai. Prieš įsigyjant kondicionierių, reikėtų apgalvoti, ar bus kur pakabinti išorinį bloką. Jeigu vėsinti/šildyti norite kelias patalpas, tačiau nėra vietos keliems išoriniams blokams - multi-split sistema puikus sprendimas, taupantis vietą ir negadinantis pastato interjero. Taip pat reikia žinoti, kur bus nuvedamas susidaręs kondensatas (į lauką, ar į kanalizaciją).
  • Techniniai parametrai. Renkantis kondicionierių, būtina atsižvelgti į techninius parametrus. Svarbu, kad kondicionieriai būtų inverteriniai. Inverterinis kondicionieriaus komplektas pasiekęs Jūsų nustatytą temperatūrą, neišsijungs, o temperatūrą palaikys pastovią, mažindamas galią palaipsniui. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į triukšmo lygį, elektros sąnaudas, užduotos temperatūros patalpoje pasiekimo greitį. Taip pat itin aktualu, prie kokių temperatūrų galėsite naudoti kondicionierių, ypač jeigu norite šildytis žiemą. Galiausiai labai svarbu, kad pardavėjas teiktų techninį aptarnavimą, kuris būtinas, norint, kad įrenginys veiktų ilgiau ir ekonomiškiau.